Wpływ alkoholu na męską potencję

Alkohol przyczynia się do impotencji

kamagraWielu osobom wydaje się, że alkohol ma za zadanie rozluźnienie w sprawach damsko – męskich. Okazuje się jednak, że po wypiciu alkoholu może nas spotkać niemiła niespodzianka. Cóż to za niespodzianka? Jest to nic innego jak niemoc mężczyzny. Alkohol pity regularnie może doprowadzić do stałej impotencji, co już na pewno śmieszne nie jest. Oczywiście alkohol nie jest zabroniony. Małe ilości jak najbardziej są dopuszczalne. Przecież po jednym kieliszku wina nie staje się impotentem. Nie można przecież popadać w paranoję. Dawka alkoholu, która jest naprawdę niewielka może mieć zbawienny wpływ na stosunek seksualny. Troszkę alkoholu może wprowadzić w stan euforii, w stan rauszu czy też zmniejszyć jakąś niepewność czy też napięcie. Dodatkowo może sprawić, że szybciej mężczyzna osiągnie wzwód. Alkohol (odrobina) powoduje rozszerzenie się tętniczych naczyń. Nie można zapominać, że to one doprowadzają do penisa krew. Jednak sytuacja pozytywna ma miejsce tylko i wyłącznie wówczas gdy mówimy o ilościach bardzo małych alkoholu.

Odwrotny efekt – także możliwy

Gdy wypije się o jednego drinka za dużo, możliwy jest efekt wręcz odwrotny. Można sobie znacznie utrudnić czy też nawet uniemożliwić odbycie seksualnego stosunku. Mężczyzna pijany bardzo często ma problemy z utrzymaniem czy też wcześniej z uzyskaniem wzwodu. Jeden kieliszek może wpływać na to pozytywnie, ale już większa ilość doprowadza do efektu wręcz odwrotnego. Niestety trzeba powiedzieć jasno i dosadnie, że alkohol może powodować impotencję. Nawet u osiemdziesięciu pięciu procent uzależnionych mężczyzn pojawia się problem z potencją. W dużych dawkach alkohol powoduje uszkodzenie narządu jakim jest wątroba jak i także jest sam w sobie trucizną.

A co do tego wszystkiego ma wątroba?

Wydawać by się mogła, że wątroba jest tutaj zbędna, no bo co ma wątroba do penisa i spraw seksualnych? Okazuje się jednak, że ma i to bardzo dużo. Wątroba bierze bowiem udział w metabolizmie męskiego hormonu, a więc testosteronu. To hormon ten odpowiada za potencję oraz za seksualny popęd. Gdy ma się niewydolność wątroby, to niestety we krwi znacznie spada testosteron. Idzie za tym to, że ma się problem z erekcją oraz zanika po prostu libido. Nerwy tak zwanego układu przywspółczulnego odpowiadają właśnie za erekcję. Nerwy te zaś przez spożywanie dużych ilości mocnego alkoholu są uszkadzane. Zatem nawet gdy alkoholicy idą na terapię i zostają abstynentami, to niestety uszkodzenia wątroby nie da się cofnąć. Co za tym idzie sprawność seksualna może już także nie być do odwrócenia. Alkoholizm naprawdę niszczy cały organizm. Niestety. Oczywiście jak szybko będzie się to działo zależy od ilości spożywanego alkoholu, od wieku osoby spożywającej alkohol oraz od stanu zdrowia pijącej osoby. Im w gorszym stanie zdrowotnym jest osoba, tym szybciej będzie ona cierpiała na potencję. Niestety nawet u młodych osób, które nadużywają alkoholu może pojawić się problem bezpośrednio z libido.

Czytaj więcej na http://viagra.edu.pl/kamagra.html